Lego příběh 2, aneb jak jsem potkal JAKa

Učitelé: 
O. Mrzílek, L. Wollnerová

V druhém projektovém týdnu se naše skupina, společně s profesorkou Wollnerovou a profesorem Mrzílkem, rozhodla natočit LEGO film o životě a působení Jana Amose Komenského s názvem: Lego příběh, aneb, jak jsem potkal JAKa. Tvorba našeho projektu probíhala v učebně 401, takže jsme spolupracovali se zvířaty. 

První den jsme vymýšleli scénář a provedení a rozdělili jsme film na dvě části. Psali jsme texty, připravovali kulisy příběhu, zkoušeli pohyby postaviček z lega. Na jednu sekundu filmu musí být minimálně dvanáct snímků, takže pokud jsme chtěli vytvořit alespoň šest minut, museli jsem vyfotit 4320 snímků. První část je statická, obsahuje životopis J.A.K. Druhá část je o tom, jak J.A.K. přišel na AG a naučil místní učitele učit správně a zábavně. 

Druhý den se dodělávali poslední přípravy a začali jsem fotit jednotlivé scény. Postupovali jsme od těch statických k pohybovým. Focení nám šlo celkem dobře. Lidské síly stačily, ale selhala technika, vyfotili jsme jen zhruba 200 snímků, kvůli vybité baterii fotoaparátu.

Třetí den jsme začali rovnou točit a nafotili jsme zbylé snímky první části, druhá skupina začala fotit svoji část. Samotný film se musel dokončit ve speciálním programu, doplnit o hudbu, což ještě zabralo několik večerních hodin času profesorce Wollnerové. Každopádně jsme ho dokončili a vzniklo sedm minut úžasného příběhu. Ještě bylo velmi užitečné, že jsme pracovali ve skupinách složených z žáků různých tříd a naučili jsme se tak lépe spolupracovat.

 

Fotogalerie: